Poprvé do nich lidé nahlédnou v sobotu 16. března v deset hodin dopoledne. „Kromě floristů se na výzdobě podílely děti z místní mateřské a základní školy. Ruku k dílu přiložili i středoškoláci z vinařky. Takže je to takové kolektivní dílo,“ usmíval se kastelán zámku Richard Svoboda.

Kromě čerstvých květin hrají hlavní prim výstavy také velikonoční vajíčka v nejrůznějších obměnách a stovky skleněných kraslic od moravských a českých sklářů. „Většina z nás je má spojené jen s Vánocemi, ovšem každá z tradičních tuzemských firem má taky sety výhradně velikonoční,“ zmínil Svoboda.

Policisté mají zájem o převzetí historické budovy nádraží v Mikulově.
Bourání nádraží v Mikulově? Historickou budovu chtějí získat policisté

Protože jsou Velikonoce především svátky křesťanskými, rozhodli se na zámku ve Valticích, že část výstavy rozšíří. „Chtěli jsme trošku připomenout duchovní rozměr Velikonoc, takže se lidé podívají i do oratoře kaple,“ prozradil kastelán.

Velikonoční výstava bude otevřená každý den v čase od deseti hodin dopoledne do pěti hodin odpoledne. Vstupenky jsou k dostání na nádvoří v obchůdku Zámecké radosti, v knihkupectví nebo online. „Prohlídka je bez průvodce, každý si ji tedy může projít svým tempem,“ podotkl Svoboda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Je to tady. Slavné mandloně v Hustopečích rozkvetly

Zdroj: Deník/Iva Haghofer