Hojně navštěvovaná kulturní akce s podtitulem Velikonoční Mikulov každoročně přivítá tisíce návštěvníků ze všech koutů České republiky. Doprovodný program odstartuje hned v pondělí 3. dubna aktivitou Městské knihovny Mikulov. Ta si připravila velikonoční vyprávění nebo pečení. Zelený čtvrtek nabídne návštěvníkům bohoslužbu na památku Poslední večeře Ježíše Krista, která se uskuteční od 18. hodiny odpolední v kostele sv. Václava. Během dne si mohou lidé také tradičně pochutnat na zeleném pivu, které připraví většina mikulovských restaurací a barů.

Na Náměstí bude od pátku 7. do neděle 9. dubna připraven velikonoční jarmark, kterého se zúčastní čtyřiatřicet prodejců. V sobotu ho dokonce doprovodí hudební koncerty, cimbálová muzika, ale také dětský národopisný soubor. Chybět nebude ani velikonoční požehnání od probošta místní kapituly Pavla Pacnera a starostky města Mikulov Jitky Sobotkové. Večer se v kostele sv. Václava uskuteční bohoslužba Veliké noci.

Nic malého, obří věnec ve Strachotíně má v průměru dva metry. Zdobí ho tamní nadšenkyně.
Obří velikonoční věnec vítá jaro ve Strachotíně. Nazdobily ho tamní ženy

V neděli se naváže na sobotní jarmark. Ten potrvá do 16. hodiny odpolední, opět za doprovodu vystoupení několika hudebních uskupení a cimbálové muziky Osminka a Starobřeclavská. Během víkendu se představí místní vinaři se svými velikonočními ochutnávkami vín. Milovníci jídla se pak mohou těšit na speciální velikonoční pokrmy a menu ve vybraných restauracích.

Součástí oslav je mše svatá, která se bude konat v kostele sv. Václava v pondělí od 9.00 hodin. Zároveň místní památky otevřou své expozice a prostory široké veřejnosti. Návštěvu Mikulova si proto rozhodně nenechte ujít!