Silnice II/423 mezi obcemi Velké Bílovice a Moravský Žižkov se dočká rozsáhlejších oprav. Krajští radní jihomoravským silničářům ve středu odsouhlasili zadání soutěže na stavební práce. Odhadovaná výše investice je 13,4 milionů korun bez daně.


Nahrává se anketa ...

„Jde o hlavní silniční spojku, která je lemována sady a vinohrady a téměř každý, kdo zavítá na hanácké Slovácko, tuto silnici využije. Silnice dozná oprav v úseku mezi městem Velké Bílovice a obcí Moravský Žižkov v celkové délce 1,7 kilometru. Zhotovitele bychom měli znát nejpozději v úvodu července, stavební práce by pak měly odstartovat v srpnu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha.

Silnici čeká oprava obrusné vrstvy, a to včetně dílčí sanace podloží. Část úseku silnice při výjezdu z Velkých Bílovic, v prostoru průmyslové zóny, silničáři celoplošně ofrézují a obnoví.

Úsek mimo zástavbu po lokálních sanacích vyrovnají a zesílí. Součástí rekonstrukce je i zpevnění krajnice. „Oprava úseku by měla trvat asi dva měsíce. Předpokládám, že zhotovitel zvolí postup prací po polovinách silnice, tak aby průjezdnost pro řidiče zůstala zachována,“ uzavřel náměstek Crha.

Zmíněnou silnici nyní využívají i řidiči jedoucí z Moravského Žižkova do Břeclavi. Kvůli opravě a uzavírce mostu přes dálnici D2 totiž nyní musí volit pro cestu do okresního města delší trasu. „Momentálně se nám prodloužila trasa do Břeclavi. Přes most je cesta kratší, teď musíme jezdit třeba přes Velké Bílovice, což je zajížďka,“ podotkl nedávno starosta Moravského Žižkova Josef Osička.

Oprava mostu přes D2 u Moravského Žižkova potrvá až do 30. listopadu.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Kázání ve vinici, pod Svatým kopečkem v Mikulově byla top technika vinohradníků

Prezident Svazu vinařů ČR Martin Chlad. | Video: Deník/Iva Haghofer