Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dlouhodobě registruje převis poptávky po stáních pro nákladní automobily. Rozhodlo se proto k rozšíření odpočívky D2 Zeleňák vpravo a vlevo v kilometru 17,2.

Břeclavský deník informoval o rozšíření odpočívky již ZDE.

Silničáři obdrželi celkem šest nabídek uchazečů na rozšíření odpočívadla, cenově nejvýhodnější nabídku přitom podaly společnosti Hochtief a Bickhardt Bau za 342,2 milionu korun bez daně. Tato částka je oproti cenovému předpokladu přibližně o čtvrtinu nižší. „Jedním z hodnotících kritérií je i doba výstavby,“ uvedl v pátek na sociální síti X generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

close Silničáři vyslyší přání řidičů. Rozšíří odpočívadlo Zeleňák na D2 info Zdroj: ŘSD ČR zoom_in Silničáři vyslyší přání řidičů. Rozšíří odpočívadlo Zeleňák na D2 Rozšířením navýší silničáři počet stání pro nákladní automobily a vylepší celkovou úroveň služeb. Děti a jejich rodiče budou moci využít dětské hřiště. A pro řidiče nákladních automobilů vznikne v zadní části odpočívky, tedy v blízkosti stání, nové sociální zařízení v podobě toalet se sprchami.

V části určené pro osobní vozidla budou kromě dětského hřiště i fitness prvky. Vzhled místa vylepší stromy v odpočinkové zóně i v ostrůvcích mezi stáními, silničáři odpočívadlo zároveň i oplotí. Nové veřejné osvětlení budou tvořit LED svítidla splňující nejnovější požadavky z hlediska ochrany životního prostředí a noční oblohy, co do teploty světla a jeho rozptylu.

Odpočívka Zeleňák byla vybudována spolu s dálnicí v sedmdesátých letech minulého století. V době výstavby šlo o velkou odpočívku, s vyšším počtem stání a čerpací stanicí. O tom, že je v plánu rozšíření této odpočívky, informovali silničáři již v roce 2022.

Podívejte se, jak bude odpočívadlo vypadat:

close Silničáři vyslyší přání řidičů. Rozšíří odpočívadlo Zeleňák na D2 info Zdroj: ŘSD ČR zoom_in Silničáři vyslyší přání řidičů. Rozšíří odpočívadlo Zeleňák na D2

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Obnova hustopečského koupaliště míří do finále. Nová bude skluzavka i tobogán

Obnova hustopečského koupaliště míří do finále. Nová bude skluzavka i tobogán | Video: Deník/Iva Haghofer