„Hlavním cílem Střediska volného času je smysluplné trávení volného času dětí a mládeže nejen z Velkých Pavlovic, ale také z okolních obcí,“ vysvětlil ředitel tamní základní školy, pod jejíž hlavičkou středisko funguje, Ludvík Hanák.

Lidé si mohou vybírat z velkého množství zájmové činnosti. V nabídce jsou například výtvarné a tvořivé kroužky, v nichž se vyrábí keramika nebo se týkají módy a extravagance. Pro sportovní nadšence je připravena atletika, gymnastika, stolní tenis, šachy, taneční nebo capoeira. Do střediska si ale mohou přijít zájemci i oddechnout při deskových hrách, tvorbě ze stavebnic, angličtině hrou nebo vaření a hraní na kytaru. Program je ve Velkých Pavlovicích připraven i pro maminky s malými dětmi.

„V současné době je v téměř třiceti zájmových kroužcích přihlášeno více než dvě stě žáků a studentů. V následujících měsících hodlá středisko volného času svoji činnost zpestřit také pořádáním jednodenních zájezdů, a to tuzemských i zahraničních,“ dodal k dobrému chodu Hanák. Už v neděli devětadvacátého listopadu pořádá středisko výlet do adventní Vídně spojený s prohlídkou památek i tradičního jarmarku u radnice.

Kromě pravidelné činnosti připravují Velkopavlovičtí i další zajímavé akce. Při tradičním pondělkování mohou zájemci druhého listopadu vyrábět vazby ze sušených plodů, za čtrnáct dní pak medové svíčky a na konci listopadu adventní kalendáře. Při tvořivých sobotách si sedmého listopadu připraví voňavá mýdla, čtrnáctého bižuterii z korálků, jednadvacátého vyzkouší ubrouskovou techniku a ke konci měsíce vyrobí adventní věnce.

Jak Hanák upřesnil, všichni přihlášení žáci a studenti do osmnácti let mohou využít i Rodinný pas Jihomoravského kraje, čímž získají slevu dvacet procent na poplatek za kroužky.