„S nápadem přišla moje kamarádka Kateřina Skoupilová, jejíž bratr se před několika lety na onkologii léčil. Takže jsme si řekli, že Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek při Fakultní nemocnici v Brně pomůžeme takovýmto benefičním koncertem,“ vysvětlil první impuls k uspořádání akce jeden z pořadatelů Vít Baloun z Velkých Bílovic.

„Nápad, se kterým přišli oba pořadatelé se nám na radnici líbil, tak jsme jej zaštítili. Zatím u nás žádný takový benefiční koncert nebyl, ale doufám, že určitě nebude poslední. Už jsme se domlouvali i s nadací, že bychom v tom příští rok pokračovali,“ měla z nápadu radost velkobílovická starostka Marie Vlková.

Lidé všech věkových kategorií se tak mohli podívat na taneční vystoupení žáků tamní základní umělecké školy, poslechnout si cimbálovou muziku Guráš s Janou Snovickou a zhlédnout i tři regionální verbíře. Zazpívali také Svatopluk Sem a Michal Tetur nebo Slovácký krúžek Charvatčané. Nakonec zahráli i Kumpanovi muzikanti. Všichni přijeli do Velkých Bílovic bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Velkým lákadlem především pro mladší návštěvníky byla skupina All X nebo zpěvák Jiří Zonyga. „Myslím si, že je to samozřejmost, že vystupuji bez nároku na honorář. Když je to pro dobrou věc. A člověk si ty peníze může vydělat i jinde. Lidé, co mají srdce na pravém místě, budou pomáhat vždycky, i když je třeba zrovna krize,“ byl přesvědčený Jiří Zonyga, který měl původně po vystoupení odjet ještě do Prahy. Nakonec mohl zůstat ve Velkých Bílovicích, a byl za to velmi rád.

Kromě symbolického vstupného na velice pestrý koncert si lidé mohli při vstupu zakoupit i několik předmětů s motivem Krtka. Přispívat onkologicky nemocným dětem ale mohou přímo ve Velkých Bílovicích do kasičky až do konce plesové sezony.

„Přišli jsme na koncert podpořit dobrou věc. Program je zajímavý, ale myslím si, že každý žánr má své obdivovatele a musíme k tomu být tolerantní. Ale určitě je to dobrý nápad, jak sem přilákat hodně lidí,“ uvedl Jaroslav Hrdina z Velkých Bílovic.

V závěru celého koncertu předali pořadatelé zástupcům Nadačního fondu dětské onkologie Krtek šek. Včetně hmotných darů se podařilo vybrat 270 090 korun. Peníze nadace použije na dovybavení jednotky intenzivní péče a také na pobyty dětí po chemoterapiích.