Kromě toho se už v pátek večer uskuteční v tamní sokolovně divadelní představení Na správné adrese. Program tam bude pokračovat i v sobotu ode tří hodin odpoledne. „Bude zahrnovat vystoupení žáků se scénkami či mluveným slovem. Uskuteční se rovněž křest publikace, která vznikla k tomuto výročí, nebo malá ochutnávka školní akademie," přiblížil ředitel školy Vlastimil Kropáč.

Program oslav
- pátek:
19.00: divadelní představení v sokolovně
- sobota:
10.00 – 13.00: den otevřených dveří ve škole
15.00: školní akademie v sokolovně
16.00: další program, cimbálová muzika Lašár
20.00: taneční zábava se skupinou Tremolo v sokolovně

Poté bude následovat vystoupení cimbálové muziky Lašár, večer zahraje kapela Tremolo. Spokojený s gymnáziem ve městě je i tamní místostarosta Petr Hasil. „Myslím si, že to zvyšuje i prestiž města. S provozem gymnázia souvisí i provozní náklady, které hradíme, ale názor zastupitelstva je, že se investování do školství ve městě vyplatí," uvedl místostarosta Petr Hasil.

Řízení střední školy v menším a větším městě je podle ředitele rozdílné. „Prezentujeme se v širším okolí než třeba Brno nebo Břeclav. Je pro nás důležité navázat spolupráci s okolními obcemi. Žáci k nám dojíždějí i z větších vzdáleností. Letos jsou to třeba Šardice či Dubňany na Hodonínsku," řekl Kropáč.