„Den předem přichystáme tradiční vázané hrozny, které v sobotu odpoledne poneseme v průvodu městem, u sokolovny se pak krojovaní zúčastní scénky Požehnání úrodě. A nakonec si užijeme pohodu u burčáku a vína," řekl velkopavlovický první stárek Martin Buchta.

Osmý ročník tamního vinobraní spojí tradiční oslavy s otevřením tří lákadel. Zatímco Ekocentrum Trkmanka a Vinné sklepy Františka Lotrinského přivítají první návštěvníky už v pátek, letiště pro ultralehká letadla bude slavnostně otevřeno v sobotu dopoledne. Páteční program má kromě novinek dvě obvyklá dějiště: fotbalový stadion, kde vystoupí country skupina Colorado, a areál za sokolovnou, kde se představí cimbálka Cigánski diabli a Junior Band.

V sobotu se za sokolovnou vystřídají mimo jiné folklorní soubory, odpoledne následuje slavnostní zahájení a krojovaný průvod městem. Lidová scénka obřadu zarážení hory, spousta zpěvu a herec Roman Vojtek budou návštěvníky bavit až do večera, kdy je vystřídá dechová hudba Mistříňanka.

Ekocentrum Trkmanka pozve na den otevřených dveří s výstavou obrazů a fotografií, na stadionu se vystřídají hudebníci různých žánrů.

VENDULA BÁLKOVÁ