Začátek akce je v sobotu v deset hodin dopoledne u tamní prodejny Zaf Velo sport v ulici Hlavní. Už tam mohou starší účastníci výletu ochutnat pohárek vína od manželů Kobsových. Po desáté hodině se malí i velcí vydají přes lesopark k železniční zastávce Českých drah, odkud se dostanou na novou cyklostezku otevřenou na konci loňské sezony. Po cestě se zájemci dostanou až k rozhledně Slunečná.

Na této první větší zastávce se koná až do půl jedné program věnovaný nejmenším účastníkům. Těšit se mohou na jízdu zručnosti nebo třeba veselý testík z místopisu. Kromě toho si mohou děti spolu s rodiči opéct nad připraveným ohněm špekáčky.

Další cesta všech sportovních nadšenců povede kolem kaple svatého Urbana, tamní Šlechtitelské stanice vinařské zpět do města. Zájemci si budou moci prohlédnout vnitřek barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie, a to od půl dvanácté až do půl druhé odpoledne. Prohlídku jim zpříjemní tóny věhlasných varhanních koncertů.

Od kostela se pak lidé vydají za sokolovnu na taneční plac, kde od dvanácti hodin připravily velkopavlovické spolky a organizace ukázku svého kulinářského umění Například členové Sokola uvaří guláš, rybáři připraví pstruhy a kapry, Dámský klub napeče sladké bramborové přesňáky, stálí návštěvníci tamní hospůdky nabídnou ovarovou polévku a další zabijačkové speciality a hasiči dodají nezbytné nápoje. Sokolovna také nabídne výstavu vín s ochutnávkou, kterou pořádá zahrádkářský svaz. K tanci i poslechu zahraje venku country kapela Colorado.