S výstavbou takzvaného kolumbária, které by mělo stát mezi nynějším hřbitovem a kostelem, by se mělo začít v nejbližších týdnech. „Samozřejmě záleží na počasí, ale počítáme, že vše by mělo být hotovo nejpozději na jaře příštího roku,“ nechal se slyšet starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka s tím, že stavba vyjde zhruba na půl milionu korun.

Jak dodal, už teď se přihlásilo kolem dvaceti lidí, kteří by chtěli urnového háje využít. „Nepočítali jsme s takovým velkým zájmem. Dokonce nás dříve i napadlo, že síň by mohla zůstat nějaký čas prázdná,“ poznamenal Procházka.

To ale nebude poslední služba zesnulým ve Velkých Pavlovicích. Nynější hřbitov je nevyhovující, protože je přeplněný. Do budoucna tak radní počítají, že vybudují druhý hřbitov.

„Ale nejprve si musíme nechat vypracovat studii, jak by to mělo vypadat. S pozemkem není problém, půdu, kterou nyní vlastní soukromí majitel, totiž jednoduše směníme. Nicméně počítám, že hřbitov vybudujeme tak do pěti let,“ uvažoval velkopavlovický starosta.

I tady se budou moci podle všeho obyvatelé Velkých Pavlovic spolehnout na moderní technologii, která jim umožní se z pohodlí domova od svého počítače podívat na aktuální fotografii svého hrobu. Ta už se totiž úspěšně používá na nynějším velkopavlovickém hřbitově.