Start vinaři naplánovali jako obvykle na jedenáctou hodinu dopolední. Před místní radnici dorazil svatý Martin i bohyně vína. Společnost jim tentokrát dělala čerstvě zvolená druhá nejkrásnější dívka Miss České republiky 2021 Sarah Horáková, jež pochází právě z Velkých Pavlovic.

Pavlík Lacina, hoch z Velkých Pavlovic na Břeclavsku, a zároveň hrdina, který vyhrál svůj boj nad zákeřnou leukémií, vyzývá dobrovolníky, aby se nebáli a zapsali se do registru dárců kostní dřeně.
Chlapec přepral leukémii. Nyní ve videu vyzývá dárce, aby pomohli malé holčičce

Společně nalákali na doprovodný kulturní program v jednotlivých sklepích vinařů, ale i na večerní besedu u cimbálu. Připomněli také, že se po celou sobotu mohou lidé v Habánském sklepě Vinařství Lacina zapsat do Českého národního registru dárců kostní dřeně. „Znám malého Pavlíka Lacinu, který se z leukémie vyléčil právě i díky vhodnému dárci. Domnívám se proto, že zapsat se do registru je to nejmenší, a udělat by to měl každý. Je to věc, která má smysl. Obavy žádné nemám, z toho, že se rozhodnete někomu pomoci, přece můžete mít jen dobrý pocit. Ten jakýkoli strach přebíjí,“ uvedla Horáková.