Za změnou ve vedení velkopavlovické školy stojí podezření z hospodářského pochybení nyní již bývalého ředitele Ludvíka Hanáka. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost měl způsobit škodu pohybující se kolem dvou milionů korun. Údajně kvůli gamblerství. Chybu Hanák uznal. „O návratu do školy neuvažuji, k pochybení došlo," přiznal už dříve Hanák.

Šetření případu i nadále pokračuje. „Prověřování nemůžeme ukončit z důvodu zdravotní neschopnosti muže. Případné obvinění si musí převzít, což nyní není možné," naznačila Hanákovy potíže mluvčí policistů na Břeclavsku Kamila Haraštová.

6let seděl v ředitelském křesle Základní školy ve Velkých Pavlovicích Ludvík Hanák. V polovině letošního roku ho vedení města odvolalo.

Starosta města Pavel Procházka (ODS) se nechal slyšet, že spolupracují s advokátem 
a peníze budou požadovat zpět. „Poškozenou stranou je škola. Peněžními prostředky jsme jí pomohli jako město 
a stejně tak i krajský úřad. Případ ještě není u konce, ale věříme, že se s tím v co nejbližších měsících zase pohne. Jednalo se celkem o vysoké částky" uvedl starosta.

Případ z konce června se stal pro Procházku i město impulsem pro prošetření účetnictví nejen základní školy. „Pustili jsme se do kontrol všech příspěvkových organizací, které pod město spadají. Všude jinde bylo vše v pořádku. Nastavili jsme nový mechanismus, u kterého zůstaneme. Je to pro nás poučení do dalších let a nejspíš i pro ostatní školy," reagoval Procházka.

Vedení města uvažovalo 
i o variantě, že by byl jeden ředitel pro základní školu i gymnázium. Tuto možnost ovšem nakonec radní zamítli.

Bývalý ředitel vedl velkopavlovickou školu šest let, loni post obhájil. Ve funkci měl zůstat až do roku 2020. Nově nastupující Michal Rilák se ve školství pohybuje již několik let. V současné době je ještě stále vyučujícím na velkopavlovickém gymnáziu.