„Tento soutěžní pořad je důvěrně známý již dlouhá léta a žáci naší školy si připsali již čtvrtou účast. Naše družstvo vedla kapitánka Veronika Kotlánová, kterou doplňovali Olda Vymazal, Jirka Buchta a Radim Průdek," uvedl na webových stránkách Velkých Pavlovic učitel tamní základní školy Jaroslav Hicl.

Prvním protivníkem se stalo družstvo ze Starého Jičína, které zvítězilo v předcházejících dvou dílech a ucházelo se o zlatého Bludišťáka. „Na soupeřícím družstvu byla evidentní především psychická převaha a znalost prostředí, zatímco naši se nesměle rozkoukávali. Při plnění jednotlivých úkolů se k naší radosti začalo ukazovat určité podcenění našeho družstva ze strany soupeřů. Úžasné výkony každého z jednotlivců vyústily v naše vedení a odměnou byl stříbrný Bludišťák," popsal Hicl.

Následující den bylo soupeřem družstvo z Bystřice u Třince. „Působilo stejným rozpačitým dojmem, jaký jsme zažívali my předchozího dne na vlastní kůži. Soutěžení pro nás nezačalo dobře a poznamenala jej hned první otázka z vědomostního kvízu," sdělil učitel.

Týmu se podařilo zúročit psychickou výhodu a taktické pokyny. „Ale bohužel to o malý kousek nevyšlo, protože štěstíčko v podobě správně zodpovězené otázky se tentokráte přiklonilo k soupeřům," uvedl Hicl. Dojmy z účinkování v soutěži byly smíšené. Nakonec ale převážila spokojenost. „Žáci zanechali nejen v nás, ale i u štábu a pracovníků televize výborný dojem," dodal Hicl na závěr.