Ten se společně s dalšími členy pracovní skupiny, která se budoucností hustopečské nemocnice zabývá, řeší změnu podmínek výběrového řízení na provozovatele. V prvním kole se totiž nikdo nepřihlásil. Jediným oficiálním zájemcem je tak zatím kraj, který ale nesplňoval podmínky původně vyhlášené soutěže.

Propojení s Břeclaví

Vše nakonec skončilo u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. „Zástupci Jihomoravského kraje znovu ubezpečili o zájmu se zúčastnit takového eventuálního výběrového řízení. Úkolem kraje je mimo jiné zajistit veřejnou službu poskytnutí zdravotní péče obyvatelům kraje a Hustopečsko je integrální součástí jižní Moravy," oznámil po čtvrtečním jednání jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Jako výhodu vidí provoz krajských nemocnic, včetně té břeclavské. „Logicky počítáme s tím, že kdyby kraj provozoval hustopečskou nemocnici, dojde k určitému propojení a k tomu, že tato nemocnice bude více zaintegrovaná do systému krajského zdravotnictví," dodal Hašek.

Hustopečští se k pronájmu městské nemocnice odhodlali poté, co se její provoz ukázal jako dlouhodobě ztrátový. Založili akciovou společnost, která by nemocnici nově provozovala, a snaží se získat silného strategického partnera. První pokus selhal.