Stávající expozici Život pod Pálavou nahradí Dům přírody. V něm se zájemcům představí Chráněná krajinná oblast Pálava. K vidění budou třeba repliky historických nálezů nebo různé audiovizuální prvky. „V současnosti připravujeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. To bychom chtěli vyhlásit na přelomu roku. Stavba pak potrvá asi rok a půl, otevření plánujeme v roce 2022,“ uvedl ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín. Součástí rekonstrukce je nejen oprava stávajícího objektu, ale i vybudování zcela nové části.

V Břeclavi vzniklo nové komunitní centrum pro rodiče s dětmi.
V Břeclavi vznikne nové komunitní centrum. Bude sloužit dětem

Stavba vyjde zhruba na 55 milionů korun, většinu peněz chce muzeum získat z dotace. Unikátem budovy bude především umělé jezírko, pod kterým vzniknou výstavní prostory.

Kromě Domu přírody se v Dolních Věstonicích chystá také nová náves. Její součástí by měla být třeba socha mamuta, která bude sloužit jako dětská skluzavka. „Oprava navazuje na rekonstrukci muzea, takže ji můžeme zahájit nejdříve v roce 2021. O podobě návsi ale ještě chceme jednat s lidmi,“ vysvětlila starostka obce Jaroslava Rajchlová.