„Opravy kostela nečekaně uspíšila vichřice, která poškodila střechu, korouhev a okenice,“ uvedl starosta Horních Věstonic Vladislav Moravčík. Pojišťovna zaplatila církvi sto dvaasedmdesát tisíc korun na lešení. Díky tomu už je opravená kopule, střecha a přední část kostela má novou fasádu.
„Celkem nás první etapa oprav vyjde asi na sto čtyřicet tisíc. Devadesát přispěje církev. Na zbytek jsme v rozpočtu neměli, pak jsme přišli na nápad učinit veřejnou sbírku,“ vysvětlil Moravčík.

Že Věstoničtí nejsou lakomci, se potvrdilo i při dražbě obrazu místní autorky Lenky Masaříkové. Dílo se vydražilo za třiatřicet tisíc. „Takže na první etapu už jsme si vydělali,“ pochvaloval si starosta. Teď přibudou ještě hodiny na věž a úpravy prostranství kolem kostela.

„Najde se u nás dost lidí, kteří přiloží ruku k dílu. Třeba místní kovář Bedřich Duben s rodinou pomohl natřít ciferníky,“ chválil dobrovolníky Moravčík. Místní ženy zase chodily s pokladničkou od domu k domu. „Do kostela moc lidí nechodí. Uznali ale, že kostel je dominantou obce,“ řekla jedna z dobrovolnic Eva Petříková. „Škoda je, že nejsou peníze na opravy interiéru. Je ve špatném stavu,“ dodala.

Ze štědrosti místních má radost i farář František Limberg. „Stát přispívá na vesnické kostely minimálně. Sbírka byla v podstatě jedinou možností. Doufám, že bude úspěšně pokračovat,“ vyslovil své přání.
V kostele svaté Rozálie se každoročně koná adventní koncert dětí z Dolních Věstonic a dvakrát ročně se sem na mši sjíždí potomci německých obyvatel odsunutých po druhé světové válce.