Součástí projektu Trofeo Niké Moravia jsou kromě spanilé jízdy také doprovodné programy v některých městech na trase, jejichž cílem je upozornit návštěvníky na turisticky zajímavá místa. Projekt odstartuje v sobotu 15. zaří z Brna. Trase je dlouhá 444 km a má tři etapy. Slavnostním vyvrcholením akce bude galavečer na zámku v Mikulově v neděli 16. září. Do čela kolony exkluzivních historických vozů se stejně jako loňský rok postaví Karel Loprais s Tatrou Dakar, šestinásobný vítěz Rallye Paris-Dakar.

Trofeo Niké Moravia 2007

444 km historic giro – Projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice, giro historických vozidel

Datum konání:

Data a místa konání:
15. - 17. června – Zlínský kraj
15. - 17. září – Jihomoravský kraj
21. - 23. září – Olomoucký kraj

Spolupořadatel: HIKOP s.r.o.

V návaznosti na úspěšný první ročník projektu TROFEO NIKÉ SILESIA 2006, který se uskutečnil 5.-8 května 2006 v Moravskoslezském kraji, připravujeme na letošní rok pokračování pod názvem TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007.

Projekt TROFEO NIKÉ je zaměřen na podporu turistického ruchu v České republice. Spočívá ve spanilé jízdě historických vozidel jednotlivými kraji po trase procházející nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky, přičemž důraz je kladen na regionální tradice a gastronomii.

Druhý ročník projektu TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007 se tak zaměří na propagaci významných měst a turisticky atraktivních destinací celé Moravy. Titulárním partnerem celého projektu je opět CzechTourism, který v čele s ředitelem Ing. Rostislavem Vondruškou tento již prověřený projekt výrazně podporuje.

Oficiální záštity převezmou za jednotlivé kraje p. Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje, Ing. Milan Venclík, 1. náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a RNDr. Ivan Kosatík, hejtman Olomouckého kraje, za Hospodářskou komoru České republiky viceprezident p. Pavel Bartoš a Krajské hospodářské komory jednotlivých krajů.

Opět se těšíme na spolupráci s domácími majiteli nádherných historických vozidel stejně jako na zahraniční posádky historických vozů, které i letos rozšíří unikátní přehlídku vozů TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007.

Zároveň se těšíme se na spolupráci s partnerskými městy a na diváky, pro které je na všech zastávkách připraven kromě příjezdu unikátní kolony historických vozů zajímavý program opírající se o regionální zvyky a tradice. Do čela kolony historických vozů se opět postaví Karel Loprais s Tatrou Dakar, prezident TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007. A kamery České televize nás budou znovu doprovázet na každém ze 444 kilometrů trasy.

Na co všechno se tedy můžete těšit? Bohaté doprovodné programy po celé trase, Priessnitzovy léčebné lázně, Ecce Homo, hrad Šternberk, Zámek Buchlovice, Westernové městečko Kostelany, Zámecké zahrady Kroměříž, Skanzen Rymice, přírodní krásy Bílých Karpat a Moravského krasu, brněnský Automotodrom, historické vojsko ve Slavkově, Zámek Mikulov nebo průjezd “Saharou Moravy“. Pro začátek. Těšíme se v červnu na viděnou.


TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007 - Trasa Jihomoravským krajem

1. den trasa
Brno-Blansko-Vyškov-Slavkov-Hodonín

2. den trasa
Hodonín-Strážnice-Kyjov- Břeclav-Valtice-Lednice-Mikulov

3. den trasa
Mikulov-Dolní Věstonice-Pohořelice-Vranov nad Dyjí-Znojmo

klikněte na mapku

mapa brno


Související informace:

www.kudyznudy.cz
www.czechtourism.cz
www.kr-olomoucky.cz
www.kr-zlinsky.cz
www.kr-jihomoravsky.cz
www.hkcr.cz

zdroj: www.mikulov.cz