Semafory zůstávají vypnuté díky slabšímu víkendovému provozu ve středu města. „Byla snaha zkusit to. Aby auta zbytečně nestála na semaforech," odůvodnil Opálka.

Na provoz bez zelené, oranžové a červené si podle něj nikdo nestěžuje. „Zpětná vazba je zatím nulová, nemáme od lidí žádné reakce. Lze tedy předpokládat, že systém funguje," myslí si tajemník.

Jeho slova potvrdila i břeclavská řidička Michaela Přívozná. „Je to mnohem lepší. Nikde nemusím čekat. Navíc si myslím, že by bylo úplně zbytečné, aby byly semafory o víkendu zapnuté. Nejezdí totiž tolik aut," mínila.

Podobně reagovala i šoférka Barbora Tomečková, která Břeclaví projíždí denně, tedy i o víkendech. „Pro mě jako řidiče je to určitě plus. Provoz je svižnější a nemusím nikde dlouho stát," srovnávala.

„Jako řidič to určitě vítám. Ani chodci by neměli mít problém přejít, protože o víkendu v Břeclavi není provoz tak velký. Mnohem horší je to ovšem ve všední dny," povzdechl si Ondřej Lechner z městské části Poštorná.

Jak Opálka dodal, víkendové projíždění břeclavskými křižovatkami bez zapnutých semaforů je zatím pouze zkušební. „V plánu je také zkouška hlavního tahu městem, která má zjistit, jestli hustý provoz zlepší kruhové objezdy nebo nové semafory. Tyto informace ale budou známe až začátkem příštího roku," informoval.