Že nejde o nějaké ušlápnuté vinařství dokazuje údaj o roční produkci: dvě stě padesát tisíc lahví.Novosedelská společnost Vinofol je rodinný podnik, který dvaačtyřicetiletý Pavel Foltýn vede s bratrem. Je ženatý, na potomka zatím čeká. „Nástupce nevychovávám, ale bratr ano, tak snad náš podnik někdo přebere," říká Foltýn v rozhovoru pro Břeclavský deník.

Jak a díky komu jste se k vinařství vlastně dostal?

S bratrem jsme v třiadevadesátém roce koupili pětisetlitrový sud. Kromě starého sklepa jsme neměli nic. Vinice ani technologie. To jsme pořizovali až postupně. Že bychom byli z vinařské rodiny a měli nějaký základ, se rozhodně říct nedá.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína?

Především v kvalitní surovině. Jinými slovy, největším bohatstvím jsou pro nás vlastní vinice, které máme v Pavlově, Novosedlech, Mikulově a Novém Přerově. Co se týče kvalitních a moderních technologií, to si myslím, že má dnes už každý a není nutné toto dávat na odiv.

Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinař bezvýhradně řídíte?

Pravidel je několik, počínaje prací ve vinici, sklepě, přes marketing až po koncového zákazníka. Vše do sebe musí krásně zapadat.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

Nejsem denodenním konzumentem vína, jsem velmi často na cestách, takže i z tohoto důvodu. Ale obecně si myslím, že dvě až čtyři deci denně rozhodně neuškodí, spíše naopak.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažil?

Krásných chvil bylo více a vybrat tu nej je těžké. Asi nejspokojenější jsme ve Vinofolu, pokud naše víno chutná a jsou pozitivní ohlasy, ať už ze soutěží či přímo od přátel Vinofolu, zákazníků. No a pak jsou tu ty naše sporty, takže určitě z nejlepších zážitků jsou partnerské akce, ať už s fotbalovým národním týmem (EURO v Polsku) či hokejovým, prostě jsme rádi blízko a při tom. Nejhorší okamžik zatím nebyl a obávám se, že by jím mohlo být zavedení spotřební daně na víno.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Asi se ode mě teď očekává, že vyjmenuji některá z ocenění ze soutěží, ale já si rozhodně nejvíce cením spokojenosti našich klientů a to, že jim vedle kvalitního produktu můžeme poskytnout neméně kvalitní celorepublikový servis i díky našemu skvělému pracovnímu týmu.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastáncem moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

Co se týče odrůd, jsem spíše konzervativní, takže tradiční odrůdy jsou v mé oblíbenosti v převaze.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Nemám problém s žádným konkurentem. Vzhledem k tomu, že vím, co vinařství obnáší, tak si vážím všech, co to myslí vážně.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Na budoucnost myslím, ale nástupce si nevychovávám, ale bratr ano, jsme rodinné vinařství, tak snad to někdo přebere. Ale ještě je čas (úsměv).