Odvážní vinaři, ale i milovníci vín se sejdou v tamním sportovním areálu, aby změřili síly v plavání, v jízdě na kole okolním terénem mezi vinicemi a v běhu do sousední Kraví hory a zpět.

„Klasický triatlon jsou zhruba čtyři kilometry plavání, sto semdesát kilometrů na kole a maratón. Vzhledem k možnostem našeho plaveckého bazénu jsme museli zkrátit plaveckou trasu na sto metrů. Cyklistická trasa je dlouhá dvacet kilometrů a běžecká část čtyři a půl kilometru,“ řekl jeden z organizátorů netradiční akce Richard Stávek.

Trasa cyklistické části povede pestrým terénem v okolí. Účastníci si užijí jak asfaltu, tak i polních cest mezi vinicemi či lesem. „V poslední, běžecké části nám vyšli vstříc kravihorští vinaři. Jejich prezident nám umožnil vést část trasy přes výsostné území jejich sklepů,“ doplnil Stávek.

Vinařský triatlon absolvují muži i ženy. Vzhledem k povaze terénu doporučují organizátoři použít horské kolo, helma je povinná. Všichni, kteří splní časový limit, obdrží dárkový balíček s vinařskou tematikou. Pro první tři v obou kategoriích jsou připraveny hodnotné ceny.

Prezence účastníků začíná o půl osmé ráno. Závod odstartuje v osm hodin. Ukončení je plánováno na jednu hodinu odpoledne.