Na soutěži za oceánem se letos sešlo téměř čtyři tisíce vzorků vín od vinařů ze sedmadvaceti zemí celého světa. Nejvíce s dařilo vinaři Petru Skoupilovi z Velkých Bílovic, který již potřetí získal ocenění „Best od Nation“ pro nejlepší vinařskou firmu z dané země. Skoupil získal šest stříbrných a pět bronzových medailí.

Jednu velkou zlatou medaili a po jedné stříbrné a bronzové získaly Vinné sklepy Valtice. novosedelské vinařství Vinofol v Kalifornii dosáhlo na jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Jednu zlatou a dvě stříbrné obdržely velkobílovické Habánské sklepy, zlato a bronz putuje do vinařství Reisten v Pavlově. Tři stříbrné medaile a k tomu jednu bronzovou získalo Vinařství Kovacs Novosedly, na tři stříbra dosáhlo popické vinařství Sonberk, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile má vinař Pavel Binder z Rakvic.

Po dvou stříbrných medailích si připsala Vinařství V & M Zborovský a Víno Mikulov. Jednu stříbrnou a pět bronzových ocenění získalo bořetické vinařství Stapleton-Springer. Shodně jedno stříbro a bronz získala vinařství ZD Sedlec a velkopavlovický Pavlovin. Jednu stříbrné ocenění si připsalo velkopavlovické Vinařství Lacina.

Tři bronzové medaile získalo Vinařství Pavlov, dva bronzy si připsal velkopavlovický vinař Radomil Baloun a rakvický Miloš Michlovský. A po jedné bronzové medaili má valtické Moravíno, Vinselekt Michlovský, hrušecký vinař Richard Tichý a velkobílovický Vladimír Tetur.