„Tímto začíná seriál prestižních světových soutěží a vzhledem k tomu, že Vinalies Internationales patří mezi nejnáročnější světové soutěže, bývá mezi vinaři považována za indikátor, na jaké medailové úspěchy se dále můžeme těšit," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Vinaři z Břeclavska se mohou chlubit i čtrnácti stříbrnými medailemi. Tři má na kontě Vinařství Horák, dvě Vinařství Volařík z Mikulova a po jedné Vinařství Baloun z Velkých Pavlovic, Vinařství Mikulica rovněž z Velkých Pavlovic, Sonberk z Popic, Gotberk také z Popic, Vinařství Pavlov, Vinařství Petr Skoupil z Velkých Bílovic, Mikrosvín Mikulov, Vinařství u Kapličky ze Zaječí a Víno Mikulov.

Letos soutěžilo více než 3500 vín. Národní vinařské centrum vyslalo za Českou republiku celkem 107 vín. Bodové limity jsou 82–84 body pro stříbro a 85 bodů pro zlato. Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v proslulé publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace je často označovaná za vinařský protějšek známého michelinského průvodce světem gastronomie.