Nijak nevadilo, že podzimní mlhavé počasí nepřálo výšlapům na zříceninu hradu, či kocháním se přírodními krásami pod Pálavou, program sochutnávkami vín ve sklepech vše vynahradil a návštěvníci se tu mohli setkat i se známými osobnostmi. Do rozsáhlých sklepů Vinařství Pavlov zavítal profesor Vilém Kraus, senátor Jan Hajda i oblíbená televizní rosnička Petra Voláková.

Hokejové fanoušky zaujme, že je manželkou Patrika Eliáše a díky němu prý objevila i kladný vztah kvínu. „Manžel je zMoravy a sním jsem poznala, že víno úžasně voní a chutná, zvláště když se popíjí spřáteli vpříjemné atmosféře,“ mohli Petru Volákovou slyšet návštěvníci sklepa, před přípitkem sředitelem Víno Mikulov Jaroslavem Hlaváčem. Otázka, zda ví, jaký vliv má počasí na kvalitu vína, Petru nezaskočila.

„Zrovna nedávno jsem byla na semináři o počasí ve Francii a jedním ztémat, které se tam probíralo byl i jeho vliv na kvalitu a zrání hroznů, bylo to velmi zajímavé,“ řekla. Navzdory tomu se zpráv pro vinaře vrubrice počasí zřejmě hned tak nedočkáme, „Bylo by to velmi zajímavé zařadit něco jako vinařský index, ale slíbit to rozhodně nemohu,“ směje se.

Kpobavení degustátorů přispěla ještě jednou zajímavou asociací. „Pavlov mi navozuje souvislost se známým biologem téhož jména a jeho pokusy s podmíněnýmireflexy. Přeji zdejším vinařům, aby se při vyslovení názvu jejich vín vytvořilo vústech spotřebitelů co nejvíce slin,“ projevila originální přání Petra Eliáš Voláková.