Sedlecké vinařství zve na ochutnávku a prodej celého sortimentu vín včetně ledových, slámových i archivních. Zajištěné bude i občerstvení – grilované speciality, ryby, masa, klobásy, langoše a další dobroty. Vstup je zdarma.

„K dobré náladě bude od rána přispívat cimbálová muzika a k večeru zahraje hudební skupina. Navíc připravujeme jako zpestření recitál známé osobnosti či kapely,“ sdělil organizátor akce Ctirad Králík. Letos to budou Jiří Zonyga (pátého července), kapela Melody Gentlemen Lednice (třiadvacátého července) a Petra Černocká (třináctého srpna).

Každou hodinu se uskuteční představení jednoho vína a losování výherce z řad návštěvníků. V rámci doprovodného programu budou během festivalu otevřené k návštěvě a ochutnávce i sklepy soukromých sedleckých vinařů.

A proč se vlastně akce nazývá Poetické léto? „Jako sedlecký sklepmistr jsem současně také básníkem,“ usmíval se organizátor akce Králík.

„Pátý červenec jsme si k pořádání akce vybrali záměrně. To proto, že následující den je volno,“ sdělil Králík s tím, že v hale, kterou pořadatelé připravili pro případ nepříznivého počasí, bude mít Králík vystavené ukázky svých básní.

„Ochutnávka pod pergolou se tady koná už asi desátým rokem. Nacházíme se na vinařské cyklostezce a ležíme uprostřed Lednicko – valtického areálu. Chtěli jsme lidem zkrátka nabídnout něco víc,“ dodal pořadatel a básník v jedné osobě.