Moravu zastoupí Sedlecká vína, Jiří Kopeček, Radomil Baloun, Vinofol Novosedly, Moravíno, Vinařství Hradil, Vinselekt Michlovský a mnozí další. „Zpestřením letošního ročníku bude v sobotu od pravého poledne závod světového poháru v silniční cyklistice,“ uvedl ředitel festivalu Milan Sedláček.

Divákům se na jihu Moravy představí mezinárodní konkurence i zástupci české cyklistiky. Účast již potvrdilo 22 týmů z několika zemí. Chybět nebude ani celek Elkov Author, který je v současné době nejlepším českým týmem.

Ze zahraničních závodníků určitě stojí za pozornost jména jako Marek Rutkiewicz, loňský vítěz českého závodu Visegrádské 4, nebo dvojnásobný mistr Slovenska v časovce jednotlivců Marek Čenecký, který minulý rok vyhrál závod V4 v Maďarsku.

„Otevírací doba festivalu v zámecké jízdárně je v pátek od tří hodin odpoledne do jedenácti večer. V sobotu pak od desíti až do půlnoci,“ vyjmenoval Sedláček.

Klobásky na stromech a čepované pivo přímo z kašny čekalo ve středu na náměstí brněnské Staré Radnice na Brňany při oficiálním otevření kryté tržnice na Zelném trhu.
Je poloprázdná a na vyhlídku nemůžou vozíčkáři, kritizují lidé otevřenou tržnici