Následně také ve středu přes portál Potraviny na pranýři informovala o uzavření části provozovny, a to od pátku čtrnáctého dubna. „Nedalo se vyloučit riziko kontaminace potravin,“ shrnul referent inspekce Marek Bartík. Upozornil zejména na výskyt plísní, což je patrné i z fotodokumentace. Nečistoty. A také to, že zásobní nádoby nebyly udržované v adekvátní hygienickém stavu.

Kontroloři z České zemědělské a potravinářské inspekce upozornili na falšování vín z jihu Moravy.
České víno ze zahraničních hroznů. Tramín z Horních Věstonic neprošel testem

Jednatel vinařství Oldřich Michlovský (nejde o vinařství Vinselekt Michlovský, jež sídlí ve stejné obci - pozn. red) nechtěl nejdříve závěry inspekce komentovat. Po seznámení s fotodokumentací se ke kontrole vyjádřil ve čtvrtek. „Šlo o provoz, který se nevyužívá a který je před rekonstrukcí. Ta je naplánovaná na jaro a léto. Tanky, které fotili, byly samozřejmě prázdné, v posledních době nevyužívané a budou se likvidovat,“ řekl Deníku jednatel.

Jak doplnil referent inspekce, obvykle bývá v zájmu provozovatele a jeho podnikání sjednat nápravu co nejdříve. „Státní zemědělská a potravinářská inspekce se v tomto ohledu snaží vyhovět. Ve chvíli, kdy provozovatel sjedná nápravu a odstraní hygienické nedostatky, tak může kontaktovat naši inspekci. Na základě čehož je provedena opakovaná kontrola. Pokud ta prokáže, že zjištěné nedostatky byly napraveny, tak můžeme zákaz užívaní prostor uvolnit,“ vysvětlil Bartík s tím, že správní řízení o uložení pokuty se ale neukončuje souběžně s uvolněním zákazu užívání prostor.

Sedmadvacet procent vody měl burčák, který prodávali lidem u Hrušek na Břeclavsku.
U Hrušek se prodával falšovaný burčák, bylo v něm 27 procent vody