Na proces tam dohlíží i mistr lisovny Zdeněk Matula. „Zrovna nám dodavatelé přivezli hrozny odrůdy Chardonnay, před chvílí Pálavu. Vylisované máme už také první část úrody pro svatomartinská vína,“ hlásí muž.

Lisovna díky moderním technologiím a automatizaci procesu umožňuje rychle a efektivně zpracovávat velké objemy hroznů. „Za minutu až dvě tuny, denně pak kolem dvě stě čtyřiceti tun,“ vypočítává František Drahonský, ředitel vinařství Víno Mikulov. Poprvé v lisovně letos zpracují i modré hrozny pro červená vína.

Kvalitní burčák má ideálně jemně okrovou barvu a voní po dané odrůdě. Ve sklenici nebo v láhvi jsou pozorovatelné drobné perličky uvolňujícího se oxidu uhličitého
VIDEO: Poznáte kvalitní burčák? Mošt v Zaječí a Valticích už teče proudem

V hale s konstantní teplotou patnáct stupňů Celsia mošt kvasí ve vysokých nerezových nádobách. Až o objemu šedesát tisíc litrů. Ochlazují jej ideálně na teplotu kolem osmnácti stupňů Celsia. Umožní rozvinutí toho správného aroma vín.

Ta z mikulovské lisovny se k zákazníkům dostávají převážně pod značkou Víno Mikulov nebo jako sekty tradičního výrobce. Bohemia Sekt je největší tuzemský výrobce sektů a zároveň největší zpracovatel moravských hroznů. Lisovna představuje pro společnost nejvýznamnější investici v historii. Po dokončení v příštím roce náklady dosáhnou téměř tří set milionů korun.

Z extrému do extrému

Vinařům aktuálně nadělaly problémy občasné vydatné srážky posledních týdnů. Uprostřed léta se modlili za vodu, teď se situace obrátila. „V případě dalších vydatnějších srážek hrozí praskání bobulí a napadení houbovými chorobami,“ upozorňuje Drahonský.

Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

Jak dodává, letošní ročník se obešel bez poškozujících jarních mrazů, nebyl ani větší problém se škůdci. Vrásky vinařům nadělaly extrémní vedra. Někteří hovoří o druhém nejsušším roce za posledních dvaadvacet let. „Zejména u ranějších odrůd jsou tak nižší kyseliny. Svatomartinská vína nebudou tak ostře svěží jako loni,“ předpovídá Drahonský s tím, že letošek charakterizují i velké lokální rozdíly. Vinice na některých místech poničily či poškodily kroupy.

Srpnové srážky však alespoň pomohly později dozrávajícím odrůdám a cukernatosti hroznů. Ročník 2022 tak může být kvalitní, zajímavý a pestrý co do vůní i chutí vín.