„Letos to budou hosté místního Presúzního sboru. Mimo jiné se představí Rivus & percussion session, pátečního koncertu dnes umělci zopakují.

„Tomáš Kočko už bohužel musel odjet, takže návštěvníci vinobraní znovu uslyší Šárku Markovou ve spojení s Presúzním sborem a mužáky,“ zmínil část programu, která se včera líbila nejvíc pořadatel. Její skladba pojednává o zážitcích průměrné Pražandy, která se střetne s moravským vínem a neodhadne svou míru. „Není to ale nic vulgárního. Je to spíše takový vtip. Mnoho turistů se v této písni ale asi najde,“ ohodnotil Veverka.

Pro děti je na dnešek přichystána interaktivní škola kouzel Harryho Pottera a především stálice české hudební a bavičské scény Ivan Mládek. Jeho vystoupení naváže na již zmíněnou šansoniérku Markovou, která svůj zpěv spojí s místními umělci.

Celé vinobraní doplní řemeslný jarmark, jízdy koňskými bryčkami, výstava obrazů nebo prohlídka místního kostela. A protože jde hlavně o víno, nebudou chybět otevřené sklepy a nejedno občerstvení. Z tradičního programu se návštěvníci mohou těšit na průvod městem nebo zarážení hory v podání místních ochotníků a chasy. Vinobraní vyvrcholí zábavou.