Komorní smíšený sbor, který se stal za jedenáct let své existence nedílnou součástí mikulovského kulturního života, prozatím nabízí DVD výhradně na svých vystoupeních.

„Zaváděcí cena je dvě stě padesát korun. Ještě uvažujeme, že bychom DVD prodávali i v Turistickém informačním centru v Mikulově. Ale všechno může být i jinak, záleží, jestli bude mít někdo zájem, aby se naše DVD prodávalo i v obchodech,“ vysvětloval předseda uměleckého sdružení Virtuosi di Mikulov Svatopluk Vrbka.

Virtuosi di Mikulov v poslední době nezaháleli. Jejich příznivci mají totiž možnost zakoupit si také jejich nové CD, které skrývá pětadvacet skladeb. Kupci DVD ale dostanou přece jen něco navíc, kromě záznamů z koncertů a zkoušek je jeho součástí i několik rozhovorů se členy souboru či sbormistryní Zuzanou Pirnerovou.

„Ta skladba toho DVD je velmi pestrá. Celé je strukturováno tak, že se střídají záběry ze zkoušek, příprav na ně a samotných koncertů, přičemž je tam několik rozhovorů. Dalo nám to hodně práce, protože jsme se na každý koncert pečlivě připravovali,“ poznamenal Vrbka.

Soubor, který od roku 1999 pořádá v Mikulově Mezinárodní festival pěveckých souborů Kampanila, nechce usnout na vavřínech. V blízké budoucnosti by tak mělo vzniknout jejich další CD. „Samozřejmě o tom uvažujeme, nicméně jsme všichni amatéři, kteří zkouší pouze jednou týdně. Musíme tomu věnovat dostatek času,“ uvedl Vrbka.