V okresním městě chtějí na radnici Pro Region, ČSSD a ANO, kteří tvoří současnou koalici. Kandidátku sestavili také lidovci, komunisté, Mladí a Neklidní, SPD, společnou ODS s TOP09 a Svobodnými. Nově chce do břeclavského zastupitelstva proniknout uskupení Naše Břeclav – nezávislí kandidáti za HOZK. „HOZK je všelidové hnutí – hnutí Občanů za Kraje,“ vysvětlil lídr Filip Šálek.
O hlavních lídrech již Deník Rovnost informoval, post břeclavského starosty obhajuje Pavel Dominik z Pro Regionu.

Jihomoravská cizinecká policie v prostoru hranic u Valtic a Mikulova. Od loňska se policisté zaměřují především na hlavní dopravní tepny, stranou ale nezůstává ani ochrana takzvané hranice zelené. Využívají moderní techniku včetně dronů nebo detektoru tep
Migrantů v síti cizinecké policie ubylo. Zelenou hranici střeží i dronyÚředníci ještě budou čekat, zda jim nepřibudou jiná než fyzická podání. „Třeba přes datovou schránku,“ zmínila Martina Strnadová z hustopečského úřadu. Tamní úřad v úterý napočítal celkem 72 kandidátních listin u dvaceti obcí, které pod něj spadají. Na úřadě v Mikulově to bylo 64 kandidátních listin.

Do boje o senát jde podle úředníků sedm jmen. Ta již známá: Rostislav Koštial (ODS), Libor Nazarčuk (ANO), Zdeněk Tesařík (KSČM), Karel Štogl (Piráti), Jaroslav Válka (ČSSD) a Richard Zemánek (KDU-ČSL), doplnil kandidát Svobody a přímé demokracie. „Je jím advokát Richard Novák,“ sdělila Michaela Dolenská, mluvčí strany spojené s Tomiem Okamurou.

Komunální volby a první kolo senátních voleb se uskuteční 5. a 6. října.

Ilustrační foto
Kontrola: MSK hrozí vrácení milionové dotace. Smlouvu dohledáme, zní z klubu