„Zatím mi to ještě moc nedochází, prostě jsem skočil do vody a plavu. Prvních pár týdnů bude určitě náročných, protože navíc budu ještě pendlovat mezi drnholeckou radnicí a bývalým zaměstnáním, kde musím dokončit některé projekty a předat spoustu informací kolegům, kteří převezmou mé povinnosti,“ popsal Ivičič, který doposud pracoval v Regionálním muzeu Mikulov jako správce budov. Říká, že i když je starostou zatím jen na rok a půl bude se snažit udělat pro městys maximum. „Určitě se budu snažit dovést Drnholec stabilizovaný do dalších voleb do zastupitelstva,“ tvrdí nový starosta.

Se zvolením nového prvního muže se rozpadla i stávající koalice občanských demokratů se šesti zastupiteli a s třemi zvolenými zástupci KDU-ČSL. V Drnholci nyní povládnou nezávislí za podpory komunistů a lidovců. To je jedním z důvodů, proč se na pondělním jednání zastupitelstva vzdal své funkce místostarosty Alois Švejda. „Rezignoval jsem nejen na funkci místostarosty. Odstoupil jsem i ze zastupitelstva. Do postů se vehementně hrnuli lidé, se kterými není možné spolupracovat,“ objasnil, proč se vzdal všech funkcí.

„Je smutné, že dvacet let po revoluci znovu ovládají radnici komunisti. Smutnější je, že jim k tomu dopomohli lidovci,“ řekl bývalý zástupce starosty, který dodává, že už s politikou nechce mít nic společného.

„Myslím, že za dva a půl roku, co byl Švejda místostarostou, odvedl dobrou práci a něco pro Drnholec udělal. Je pravda, že má vyhraněné názory, které některým lidem nesedly. Čekala jsem, že bude bojovat o místo starosty. Docela mě překvapilo, že to tak rychle vzdal,“ vyjádřila svůj názor Marie Pospíšilová z Drnholce. Podle ní bude nová místostarostka Jana Kalandrová ve své staronové funkci jako ryba ve vodě. „Kalandrová bude zástupkyní starosty už po druhé, takže ví do čeho jde a co tato funkce obnáší,“ dodala žena.

Nový starosta nechtěl důvody Švejdovy rezignace rozebírat. „Bylo to jeho rozhodnutí, na které měl právo. Naše vztahy byly a jsou v pořádku. Spolupracovali jsme spolu celé volební období až do jeho rezignace. Po svém zvolení jsem mu za jeho práci poděkoval,“ řekl Ivičič.