Cestující budou vozit railjety. „Spoj označený jako rj 256 vyjíždí z Grazu v 10:25, v opačném směru vyjíždí z Berlína v 6:17 jako rj 257. Ve vyhledávání na stránkách dopravců jsou už spoje zobrazeny," sdělil Martin Landa z Mezinárodní kanceláře města Vídně v Praze.

Vindobona je jeden z nejznámějších mezinárodních vlaků na českém území. Koncem loňského roku kvůli stavebním pracím v severní větvi spojení železniční dopravci oznámili zkrácení trasy do úseku mezi Štýrským Hradcem a Prahou. Od 1. července však vlaky budou opět pokračovat až do Berlína. Každodenní spojení zajišťují ve spolupráci České dráhy s rakouskou ÖBB a německou DB.

Podle zástupců Jihomoravského kraje je už v jeho majetku a v provozu všech šestatřicet souprav vlaků Moravia. Do konce června má pak společnost Škoda Transportation dodat poslední elektrickou jednotku.
Vlaky Moravia už jezdí na Břeclavsku. Čekáme na poslední soupravu, říká kraj

Z Břeclavi a Brna jezdí přímo do německého hlavního města také spoj EuroCity Hungaria, který začíná svou cestu v maďarské Budapešti a končí až v přístavním německém Hamburku.