„O žádné obci ani větší části obce, která by neměla vlastní vodovodní síť, nevím. V Mikulově mají vodu všichni, v blízkém okolí také. Teď se pouze dobudovávají sítě v nových zástavbách a starých ulicích, kde vodovod dříve nebyl,“ uvedla Lenka Viceníková z vodoprávního úřadu mikulovské radnice.
Podle ní je problém spíš s kanalizací, která některým obcím chybí. „Většinou jsou to jen části vesnic, kde kanalizaci nemají, ale postupně si ji i oni zavádějí do všech domů,“ doplnila Viceníková.


Jak řekl technický náměstek společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Kamil Kasala, se zavedením „městské“ vody stále ještě otálejí například někteří lidé v Ladné.


„Podle mých informací nemá část lidí v Ladné zavedený vodovod až do domu, takže musí čerpat vodu z vlastních studní. Jsou to ale většinou staří lidé, kteří jsou na takový postup zvyklí. My je samozřejmě k ničemu nutit nebudeme, je to jejich rozhodnutí,“ myslí si Kasala.


Starosta Ladné Zdeněk Juračka dodal, že pro starší lidi je vodovod nejen poměrně zbytečný, ale představuje pro ně také velké výdaje.
„V Ladné je už na vodovod sice připojená většina lidí, někteří starší se však bojí vysokých nákladů na jeho připojení a také zbytečného běhání a vyřizování na úřadech,“ snažil se přiblížit Juračka. „Snad ale svolí, až jim budeme kopat kanalizaci. Zvládlo by se to naráz,“ doplnil.

více info