Aby již jako zkušená umělkyně předstoupila se svým dílem před břeclavského výtvarníka Antonína Vojtka. A ten je nadšený. „Nikola ty věci ukázala a nám se líbily. Pro každou ženu by bylo úžasné, mít takovou noblesní ozdobu ve výstřihu.

Břeclavská Galerie 99 zve na výstavu Žena a šperk se stříbrnými šperky Nikoly Ciprysové a kresbami Antonína Vojtka.Snažíme se podporovat mladé talenty, tak jsme se hned domluvili na výstavě. Dosud jsme se viděli asi třikrát," prozradil Vojtek, který celou výstavu s názvem Žena a šperk včetně včerejší vernisáže zařizoval.

Původně měla spolu s Nikolou v Galerii 99 vystavovat další šperkařka. Ta ale spolupráci na poslední chvíli odmítla. Za dívku zaskočil samotný majitel galerie, Vojtek.

Výrobě šperků se prý věnuje už třicet let. „Moje dřevěné věci jsou jen doplňkem pro ty Nikoliny. Stejně jako akty, které jsem pro tyto příležitost nakreslil," sdělil Vojtek. On sám ozdoby ze dřeva běžně nosí. „Myslím, že by se i muži měli zdobit. A ženy bez pochyb – zlatem a stříbrem," uvedl umělec.

Břeclavská Galerie 99 zve na výstavu Žena a šperk se stříbrnými šperky Nikoly Ciprysové a kresbami Antonína Vojtka.Zkrášlit se některým ze stříbrných klenotů z kolekce Ciprysové ale není jednoduché. Jejich cena se pohybuje od tří do padesáti tisíc korun. Ve Vojtkově galerii je od včera k vidění více než sedmdesát dřevěných a stříbrných klenotů, které je všechny možné zakoupit. Expozice skončí jedenáctého listopadu.

ADÉLA JELÍNKOVÁ