„Tato myšlenka vznikla před rokem, kdy jsme ve Velkých Pavlovicích křtili náš kalendář. Byl u toho také senátor Jan Hajda, který má díla pozoroval, a napadlo ho, že by z nich byla v Senátu pěkná výstava,“ popisuje s nadšením Vojtek. Nad několikaměsíčními přípravami výstavy pak převzal záštitu právě jihomoravský senátor Hajda.

Protože se ve Vojtkových obrazech odráží typická krajina jižní Moravy a především Břeclavska, ani téma výstavy nemohlo být jiné.

„Má název Z kraje pod Pálavou. Chtěl jsem senátorům ukázat některé typické a velmi krásné pohledy na okolí, ve kterém žiji. Proto mezi dvanácti olejomalbami, které v Senátu vystavím, nechybí lužní les, naše vodní plochy, Pálava nebo Pohansko,“ vyjmenovával malíř.

Pro výtvarníka z Břeclavi je výstava v Praze, a ještě k tomu v Senátu, velkou poctou. „Pozval jsem na vernisáž všechny své přátele a zajímavé lidi z Prahy. V programu vystoupí herečky Milena Steinmasslová, Gabriela Vránová a zahraje skupina Tamaral. Vernisáž zahájí spisovatel Jan Kostrhun,“ láká k návštěvě Vojtek.

Téměř ve stejné sestavě vystavil nedávno svá díla ve známém hotelu Pupp v Karlových Varech. „Nebylo proto těžké vybrat ty správné obrazy, které do Senátu povezu. Chtěl jsem prostě ukázat to nejlepší,“ sdělil. Výstava v Senátu potrvá do 14. listopadu.