Šéf oblastní organizace tak minimálně na čas opět přeruší své působení v jedné z břeclavských firem, kde pracoval jako strategický nákupčí. „Předsedové všech výborů zastupitelstva kraje jsou pro výkon funkce uvolněni ze svých zaměstnání, pracují tedy na jihomoravském krajském úřadě. Pro mě jde však především o novou výzvu a možnost pomoci mému kraji a jeho obyvatelům," sdělil Vojta Břeclavskému deníku Rovnost.

Podle politologa Lubomíra Kopečka patří Vojtou vedený výbor k těm významnějším. Cennější je například jen křeslo předsedy toho finančního. „Kraj spravuje nemocnice, kterých není zrovna málo. Ačkoliv funguje radní, výbor svůj význam má. Mimo jiné se v něm ovlivňují toky peněz, takže bez významu určitě nebude," reagoval politolog.

Vojta přitom krátce po svém zvolení mezi jihomoravské zastupitele řekl, že nová politická funkce pro něj není stěžejním cílem. „To platilo tehdy a platí to i nyní. Závazkům vůči občanům kraje plynoucím z volebního výsledku se ale vyhýbat nechci, proto jsem také nabídku na převzetí funkce předsedy sociálně-zdravotního výboru přijal," uvedl Vojta.

Ten kvůli silné kritice skončil ve vedení břeclavské radnice na jaře letošního roku. Nyní je předsedou zastupitelského klubu.

Při pohledu na seznam členů jednotlivých krajských výborů má mezi lidmi z Břeclavska nejvýznamnější postavení právě Milan Vojta. Uplatnění ale našli také další: starosta Mikulova Rostislav Koštial, starostka Hustopečí Hana Potměšilová, starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík, místostarosta Břeclavi Jaroslav Válka a tamní opoziční zastupitel Richard Zemánek.

Vyjma Vojty v čele sociálně-zdravotního výboru má Břeclavsko zastoupení také v radě. Právě zdravotnictví dostal na starost Podivínčan Igor Chlup. Ten se dříve vyjádřil, že chce nemocnicím pomoci se sháněním peněz. „Břeclavané si zaslouží, aby vybavení odpovídalo dnešní úrovni," vzkázal do okresního města.

Zastoupení Břeclavska• Milan Vojta – sociálně-zdravotní výbor (předseda), výbor pro dopravu a územní plánování
• Rostislav Koštial – finanční výbor, výbor pro meziregionální vztahy, výbor pro regionální rozvoj
• Hana Potměšilová – výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, výbor pro regionální rozvoj
• Jaroslav Válka – kontrolní výbor, výbor pro dopravu a územní plánování, výbor pro regionální rozvoj
• Zdeněk Tesařík – výbor pro regionální rozvoj
• Richard Zemánek – výbor pro národnostní menšiny
*zdroj: Jihomoravský kraj