Dobropolští si oddechli. Obec zase může fungovat se vším všudy. Po sobotních nových komunálních volbách je jasné, že změna, kterou si přáli opoziční křesťanští demokraté, nenastane. Vítězství dosáhla stejná čtveřice, která spojila síly po řádných podzimních volbách.

„Zatím jsem s nikým nejednal. Ale složení radnice, které bylo po volbách v roce 2006, se nám absolutně osvědčilo. Budeme tedy opět usilovat o koalici s paní Dmitrievovou a její stranou,“ nechal se v neděli odpoledne slyšet dosavadní starosta Dobrého Pole Bohumil Ott.

Partnery jeho Sdružení nezávislých kandidátů ale už nebudou dvě ženy z kandidátky KSČM. Jana Dmitrievová a Ivanka Vavrušková totiž tentokrát kandidovaly za nezávislé.

Ott byl příjemně překvapený z volební účasti. V sobotu si našlo cestu k urně na obecní úřad přes devětašedesát procent obyvatel obce. To je o téměř čtyři procenta více než na podzim. „Hojná účast lidí mě mile překvapila. Spíš jsem si myslel, že to dopadne obráceně, lidé budou naštvaní a nedojdou,“ poznamenal starosta.

Ve volební místnosti panovala v sobotu kolem čtvrté hodiny dobrá nálada. V tu dobu už svého volebního práva využilo 161 obyvatel z celkových 343 oprávněných voličů.

Pěknější vesnice

Svůj hlas přišla vhodit do urny například Zdena Grégrová. „Přišla jsem k volbám kvůli tomu, aby byla pěknější vesnice a aby to mladí vzali pořádně do ruky,“ prozradila a dodala: „Druhé volby tomu snad pomůžou, aby se dali lidi dohromady.“ Chvíli po ní odvolila i Dana Záděrová. „Co se stalo, bylo úplně zbytečné. Lidi tady rozdělují lidi,“ přidala svůj názor.

Dobropolští sice v podzimních volbách zvolili zastupitelstvo, jenže následná rezignace tří lidovců způsobila nutnost opakování celého procesu. „Když si to lidi tak udělali a zalekli se zastrašování, to je jejich problém. My jsme chtěli vesnici pomoct,“ řekla jednička kandidátky křesťanských demokratů Libuše Matýzková. Jak poznamenala, v zastupitelstvu bude zřejmě tvořit opozici kromě zástupců KDU-ČSL také Marie Siverová, zvolená na třetí kandidátce nezávislých.

Podle Matýzkové je vedení obce, které bude zřejmě v Dobrém Poli vládnout i nadále, zvolené na lži, zlobě, zášti a nenávisti. „Nikdy jsme na ně nebyli zlí a nezačali jsme podrazem,“ vyčítá starostovi s místostarostkou údajné napadání její osoby. „V žádném případě jsem paní Matýzkovou nenapadala, ale mám dokonce písemné materiály, kdy ona napadala mou osobu,“ bránila se nařčením Dmitrievová, která je připravená ve funkci místostarostky pokračovat.

„Pokud mě starosta požádá, tak tuto práci samozřejmě přijmu. Mám rozdělané projekty, které jsem zpracovala a ráda bych je dokončila,“ podotkla Dmitrievová. Zároveň doufá, že k podobné situaci, která nastala po komunálních volbách, už nedojde.