Tři volební období má za sebou sociálnědemokratický poslanec Jiří Petrů z ČSSD, jenž si na obhajobu věří i tentokrát. „Jinak bych to nemohl dělat. Byť se mi některé věci nelíbily, je za námi kus práce,“ sdělil Petrů.

Mírným optimistou je také jeho koaliční kolega ze stejného města Miloslav Janulík z hnutí ANO. „Věřím ve zdravý rozum. Někteří tvrdí, že jde o vše. Jsem lékař a vím, že když nejde o život, nejde o nic. V této souvislosti je to jen politika,“ říkal Janulík.

Poprvé chce v poslanecké lavici zasednout starosta Mikulova Rostislav Koštial z ODS. S kampaní pokračoval až téměř do otevření volebních místností. „Osvědčilo se chodit mezi lidi a vyslechnutí jejich problémů. Jsem optimistou, ale vzhledem k rozmělnění hlasů více stranám současně krotím své ambice a vášně,“ reagoval Koštial.

Stejně jako on bojuje o křeslo komunista Zdeněk Tesařík, starosta Tvrdonic. S kolegy oficiálně ukončí kampaň až ve čtvrtek. „Mezi lidmi je patrná touha po změně. Sice dostali přidáno do peněženek, ale zase ne tolik,“ dělil se Tesařík o poznatky ze setkání s voliči. Šanci na zvolení do sněmovny komentuje jako pravděpodobnou, předjímat ale odmítá.

Vůbec nejvýše se po rozpadu celostátní spolupráce s lidovci dostala Jana Krutáková z Moravské Nové Vsi. Je jedničkou STAN. Nový život se s Janou Krutákovou pokoušel opakovaně spojit, nezvedala však telefon.

Volby se konají v pátek a v sobotu. V pátek budou místnosti otevřené od druhé hodiny odpolední do desáté večerní. V sobotu pak od osmi ráno do dvou odpoledne. Lístky dostali lidé do schránek, získat je ale lze i ve volebních místnostech.

Kandidáti z Břeclavska
ANO – 3. Miloslav Janulík, Valtice
ČSSD – 3. Jiří Petrů, Valtice
KDU-ČSL – 8. Richard Zemánek, Břeclav
KSČM – 2. Zdeněk Tesařík, Tvrdonice
ODS – 3. Rostislav Koštial, Mikulov
SPD – 7. Zdeněk Zbořil, Břeclav
STAN – 1. Jana Krutáková, Moravská Nová Ves
TOP 09 – 6. Miroslav Volařík, Mikulov