Jedenadvacet. Tolik jmen má na kandidátce pro komunální volby v Pohořelicích hnutí ANO. V zápolení 
o křesla tam bude nováčkem. Do boje o zastupitelské posty povede hnutí ředitel základní a mateřské školy v Ivani Miloš Pavlů.  Jak dopadnou, si netroufal odhadnout. „Za úspěch bych považoval, kdybychom se dostali mezi první tři strany," uvedl Pavlů.

V Pohořelicích došlo k několika politickým přestupům. Věrný ODS však zůstává současný starosta města Josef Svoboda. Bude znovu lídrem. „Do voleb jdeme opět s vysokými ambicemi. Chtěl bych pokračovat v budovávání infrastruktury ve městě," nastínil jeden z plánů Svoboda.

Bronislav Hájek stane v čele opoziční ČSSD, která má na prvních třech místech kandidátky stejné tváře jako před čtyřmi lety. „Pouze se prohodily minulá trojka a dvojka. Když za současné situace obhájíme tři mandáty, bude to dobrý výsledek," nechal se slyšet Hájek, jenž chce do Pohořelic přilákat více turistů.

Ředitel školy Stanislav Polák prohlásil, že na samostatné kandidátce TOP 09 dojde k velkým změnám. „Sestavili jsme ji z lidí, za nimiž je vidět kus práce. Chceme prosazovat pokračování v privatizaci městských bytů a opravy městského majetku," přiblížil cíle Polák. Z pozice dvojky si polepší na příčku nejvyšší.

Na kandidátce TOP 09 se objeví i současná radní za Sdružení nestraníků Jana Plevzová. Minulá jednička nestraníků Štěpánka Rudolfová totiž potvrdila, že sdružení se podzimních voleb nezúčastní. „Nedomluvili jsme se. Kandiduji jinde, ale ne na předních místech," řekla Rudolfová. Na otázku, na čí kandidátce, odpověděla jen: „Zjistěte si to sami."

Podle policisty Miloše Rouzka, jediného stávajícího zastupitele za Sdružení občanů a podnikatelů za lepší Pohořelice, do komunálních voleb nepůjde ani toto sdružení. „Co mám informace, některé dřívější kandidáty sdružení by si mělo vzít pod sebe hnutí ANO," naznačil Rouzek. Sám přitom kývl nabídce Občanského sdružení pro Pohořelice (OSPP).

To vsadilo nejvíc nově na Petra Hemalu. Dvojkou OSPP bude Monika Janičatová. Oba radní města. „Rádi bychom se dostali do rady ve větším počtu. Pak by šlo snáz protlačit myšlenky, o kterých si myslíme, že jsou dobré. Dosud se to nedařilo na sto procent," vyjádřil se Hemala.

Do volebního boje znovu vyrazí i Moravané. S lídrem Irenou Šťastnou je v Pohořelicích čeká obhajoba dvou mandátů.

KSČM ještě o jeden více. Jejich lídra se Břeclavskému deníku zatím zjistit nepodařilo.

KDU-ČSL nasadilo devětadvacetiletého Tomáše Linharta. „Do komunální politiky chceme vtáhnout mladé lidi," vysvětlila Hana Mlýnková.