Premiéru si při ní odbyl nový pracovník vnějších vztahů obce a centra volného času Josef Horníček, jenž na této pozici střídá Petru Klabusayovou. „Máme tady výborné soutěžní guláše. Celkem osm. Zatímco dříve se do klání zapojily jednotlivé ulice, tentokrát to jsou restaurace. Jeden vzorek je pak od vranovických fotbalistů," ukazuje Horníček k místu, kde ve frontě stojí hladoví návštěvníci.

Třiapadesátiletý Břeclavan dříve pracoval téměř dvacet let jako mluvčí břeclavského gigantu Gumotex. „Vždy jsem měl štěstí na lidi. I ve Vranovicích jsou zatím všichni příjemní. Zprvu jsem měl trochu obavy, jak mě tady přijmou. Přece jen odtud nepocházím. Pomohli mi ale členové kulturní komise obce," usmívá se Horníček.

Věci kolem letošního Vranovického jara ještě řešila jeho předchůdkyně Klabusayová, již nyní čekají rodinné povinnosti. Horníček ale již byl o víkendu v roli. „Ženy z místního klubu důchodců napekly sladké i slané štrúdly. Krojový pár zase návštěvníkům roznáší koláče. V programu vystupují i vranovické děti ze základní a mateřské školy. Do Vranovického jara se zapojují mnozí obyvatelé obce," říká Horníček.

Příroda a řemesla. Na tato témata se ve Vranovicích zaměřili v tomto ročníku akce poněkud více.

Ještě před polednem se děti shlukly kolem sokolníka při ukázkách dravců. Kdo z nich chtěl, svezl se také na ponících. Připraveny byly i další skákací atrakce pro děti. Nevyužité nezůstaly.

Na své si přišli i dospělí. Kromě pití piva na čas, do něhož se zapojily i odvážné ženy, přihlížející lidé potleskem ocenili také pivní štafetu. V hlasování návštěvníků o nejlepší guláš vyhrál těsně penzion Veritas.

V doprovodném programu nechyběl jarmark a stánky s ručními výrobky. Třeba právě kovářskými. Program se letos rozprostřel do větší šíře areálu za sportovní halou.