Stačí jim kliknout na internetové stránky obce. Nově tam totiž najdou všechny dokumenty, které souvisí s vypsanými veřejnými zakázkami.

„Nečekáme na schválení návrhu novely o veřejných zakázkách vládou, až bude naší povinností tyto zakázky zveřejňovat. Chceme už teď umožnit lidem sledovat průběh výběrových řízení,“ nechal se slyšet starosta Jan Helikar. Podle něj je to další krok vedení obce otevřeně informovat obyvatele o dění na úřadě.

Nejen Vranovičtí, ale i účastníci soutěží tak mohou sledovat kompletní průběh veřejných zakázek od jejich vyhlášení až po předávací protokoly a fakturaci.

Všechny dokumenty, které se k zakázkám vztahují, jsou nově zveřejňovány na webových stránkách obce v sekci dokumenty. „Pro rychlé zobrazení je v horní liště stránek umístěno i klikátko přímo s názvem Veřejné zakázky. To aby lidé nemuseli zakázky hledat mezi ostatními zveřejňovanými dokumenty,” přiblížila Dagmar Humpolíková odpovědná za správu webu.

Jak dodala, zájemci na stránkách najdou všechny veřejné zakázky. Dokonce i ty, které už skončily, což není příliš běžné. Každý si tak může zkontrolovat nejen zadávací podmínky soutěží, ale i protokol z hodnocení nabídek, nabídkové ceny, smlouvu o dílo včetně případných dodatků či zápisy o předání hotového díla.