„Místostarosta slovně velice ostře a vulgárně během projednávání napadl kolegu Jana Vodáčka. Jeho jednání nikdo z přítomných koaličních zastupitelů zásadně neodmítl a ani se za něj neomluvil. To byla poslední kapka,“ popsal incident Martinek.

Zastupitelé obce
- Lednické zastupitelstvo má 15 členů.
- Koalici tvoří Moravané, SPD a Sdružení nestraníků s devíti mandáty.
- V opozici jsou členové Okrašlovacího spolku Lednice a KDU-ČSL se šesti mandáty.

Nejde přitom o první neshody v lednickém zastupitelstvu. „Nynější styl vedení obce je mi cizí a neztotožňuji se s ním. Jsem přesvědčený, že místostarosta svoji funkci dlouhodobě nezvládá a nevhodně komunikuje se všemi, kteří nesdílejí jeho názor. Uráží je a nevybíravě napadá. Jeho chování jsme dosud tolerovali. Zásadní pro nás totiž byla práce pro Lednici a její obyvatele,“ zdůvodnil svoje rozhodnutí Martinek, který v zastupitelstvu obce působil s přestávkami čtyři volební období.

Místostarosta Lednice Lukáš Dora (SPD), kvůli kterému zastupitel Lednice na Břeclavsku Jaroslav Martinek odstoupil.Zdroj: archiv L. DoryMístostarostu Doru (na snímku vpravo) rezignace nepřekvapila. „Dobře si pamatuji, jak tomu bylo hned po volbách. Už při první schůzce navrhl, že odstoupí ve prospěch svého spolustraníka Jiřího Uhra, který se měl stát místostarostou. Teď jen Martinek dokonal to, co měl již deset měsíců v plánu,“ myslí si.