Výsledky pilotního projektu představili v úterý na tiskové konferenci v nemocnici zástupci kraje a zhotovitele. „I nadále budeme v projektu pokračovat. Vytipovali jsme dalších dvacet zařízení, v nichž bychom jej mohli zavést. Je jím Nemocnice Znojmo, budovy správy a údržby silnic, nebo Střední škola Charbulova v Brně,“ sdělila náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Jen v prvním roce uspořila nemocnice přes padesát procent výdajů. „Zásadní roli hrála například modernizace centrálních zdrojů tepla, zařízení pro větrání objektů nebo vybudování nového zdroje pro vytápění,“ shrnuli zástupci společnosti Leoš Aldorf a Radek Vrána. 

Novým ředitelem břeclavské nemocnice je Baťka

Novým ředitelem břeclavské nemocnice se stal Petr Baťka (vpravo).Zdroj: Deník / Iva Haghofer

Břeclav – Novým ředitelem břeclavské nemocnice se stal Petr Baťka. Rozhodla o tom na svém zasedání Rada Jihomoravského kraje. Baťka, který dosud působil jako náměstek ředitele pro hospodářsko-technickou správu, se své nové funkce ujme prvního února.

Do výběrového řízení se podle slov radního pro zdravotnictví Milana Vojty přihlásili pouze dva zájemci. Důvodů pro zvolení Baťky bylo hned několik. „V nemocnici působí již dlouho a navíc byl od října loňského roku pověřený jejím vedením. Prokázal dobrou schopnost vést jednání se zdravotními pojišťovnami, což nemocnici i za tak krátké období přineslo hospodářský prospěch,“ zdůvodnil Vojta.

Břeclavská nemocnice se dlouhodobě potýká se zhoršenou finanční situací a s dluhy. Ty jsou podle Vojty momentálně ve výši 160 milionů korun. „Mým hlavním úkolem a cílem proto bude dosáhnout vyrovnaného rozpočtu. Zároveň se pustím i do stabilizace zaměstnanců. Dalším bodem bude zlepšení komunikace s pacienty, například i přes sociální sítě. Zásadní je momentálně také rekonstrukce nevyhovujícího stravovacího provozu, pořízení magnetické rezonance nebo zbudování urgentního příjmu v prostorách vstupu nemocnice,“ vyjmenoval Baťka.