S rozvojem v lokalitě na hranici s katastrem obce Starovice počítali Hustopečtí již v územním plánu z roku 2013. „Pozemek nám tehdejší majitel nabízel k prodeji úplně za stejnou cenu, tedy za sedm set korun za metr čtvereční. Jednoznačně jsme to zamítli,“ reagoval na koupi bývalý místostarosta a nyní opoziční zastupitel Libor Sadílek z ODS.

Zároveň zmínil, že Jihomoravský kraj podobné pozemky nenakupuje za více jak tři sta korun za metr čtvereční. „Mají to přímo ve svých směrnicích. Navíc není hotový projekt, co tam přesně bude,“ ohradil se.

Vedení města na projektech již pracuje. „Současně s cyklostezkou zadalo město projekt na vybudování komunikace a její napojení na krajskou silnici vedoucí od Brna do Břeclavi,“ uvedl investiční technik města Radek Krušina.

Nová silnice by měla umožnit jak zásobování firem v tamní průmyslové zóně, tak ulehčit sousedícím ulicím, kterými projíždí nákladní auta. „Rozhodně se ulehčí dopravě. Již nyní je i zájem ze strany podnikatelů o odkoupení částí pozemku. Tím se část investice vrátí,“ zmínil hustopečský místostarosta Bořivoj Švásta.

Peníze se podle Sadílka mohly použít jinde. „Za celou ODS říkám, že se mohly dát spíš na potřebnou opravu Centra volného času, na kterou teď nezbyly peníze,“ dodal Sadílek.