Pořadatelé zájemcům nabídnou všechny druhy lovených ryb vždy od půl osmé ráno do čtyř hodin odpoledne.

Nejenom že bude k vidění tradiční práce rybníkářů, pro všechny milovníky rybích specialit bude nachystané občerstvení a pochoutky právě 
z čerstvě nachytaných kusů. „Výlov rybníku bude doprovázený odborným výkladem všeho, co se v tu danou chvíli 
v lovišti či na kádišti rybníka z hlediska práce rybníkářů bude dít. Dále na hrázi rybníka připravíme jak expozice živých lovených ryb, tak i velkých trofejních ryb. Dokonce i ryb okrasných," uvedl ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička. A pokračoval. „Pro návštěvníky jsou rovněž k dispozici rybí speciality, kolo štěstí. Nebude chybět ani prodej živých i zpracovaných ryb," sdělil Osička. Hlavní rybou, kterou budou na výlovu prodávat, bude opět Pohořelický kapr. „Ten je naší vlajkovou lodí, který tvoří více jak devadesát procent námi produkovaných ryb. Kapr si udržuje neustále první pozici nejoblíbenější ryby, následovaný je pstruhem duhovým," odhadoval Osička.

Vzhledem k tomu, že produkce je založená na přirozené potravě pouze s přikrmováním obilninami z místních zdrojů, je Pohořelický kapr takzvaným bioproduktem.

Rybník Vrkoč je takzvaným bočním rybníkem, který nemá vlastní povodí. Napájený je výhradně z Mlýnského náhonu. Náhon odebírá vodu z řeky Jihlavy u jezu v obci Cvrčovice, protéká Pohořelicemi, Velkým Dvorem, Novou Vsí a vlévá se zpátky do řeky Jihlavy. 

Vrkoč vydá ryby

25. října – 26. října

začátky zátahů denně od 7.30 hodin do 16 hodin
Na programu je:

ukázka práce rybníkářů

nákup všech druhů lovených ryb

občerstvení

rybí speciality

odborné výklady

expozice různých druhů ryb