Práci rybářů mohou tentokrát lidé sledovat po čtyři dny. Od soboty až do svátečního úterý. Zátahy začínají vždy o půl osmé ráno.

„Každé ráno je pro návštěvníky připraven výlov s komentářem. Když bude v síti málo ryb, tak je možné, že v poledne bude zátah další. To jde těžko odhadnout,“ řekl výrobní náměstek společnosti Rybníkářství Pohořelice Roman Osička.

Podle jeho slov záleží na tom, kolik lidí přijde. „Když bude pěkné počasí, přijedou sem i desetitisíce návštěvníků. Nezbývá, než se nechat překvapit,“ dodal.
Milovníci ryb si zde přijdou na své. Připraveny jsou pro ně rybí speciality. Prodávat se budou jak živé, tak zpracované ryby. Kromě toho se zde objeví stánky s různým zbožím. „Na výlov Vrkoče se nabalují různí prodejci. Už teď máme registrováno sto stánků. Prodávat se tu bude kde co,“ uvedl rybář. U Vrkoče tak o víkendu vyroste malé městečko.

Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, které rybářský um po čase omrzí. Děti si mohou krátkou chvíli při čekání na nějakou tu rybí dobrotu zkrátit na kolotoči. „Bude tu program pro celou rodinu. Myslím, že děti nějakou tu korunu rodičům z kapsy vytáhnou,“ okomentoval s nadsázkou přítomnost pouťových atrakcí Osička.