Už před prázdninami proto začalo stavební řízení, které by mohlo skončit do konce roku.

„O peníze se může zažádat až po vydání stavebního povolení, kterému předchází právě stavební řízení. Oprava silnice je tak závislá nejen na něm, ale také na vypsání dotací z programu Rozvoje venkova,“ potvrdil ředitel Pozemkového úřadu v Břeclavi Josef Haar s tím, že snad do dvou let by mohli cyklisté jezdit po opravené cestě.

Podle starosty Sedlece Rudolfa Pelána sice mohou lidé využívat i jinou cyklocestu do Hlohovce, určitě by pro ně ale byla lepší ta přímo kolem rybníku, která je lemovaná stromy.

„Na druhou stranu mám i negativní ohlasy, protože by cesta propojila klidovou část obce s Hlohovcem, a tím by se tam zvýšil i pohyb aut. Všechno má svá pro a proti,“ přiznal starosta.

Opravu silnice vítají i v tamním zemědělském družstvu. „Když třeba hodně pršelo, byla cesta zablácená. Lidé se v našem zařízení pro cyklisty často umývali. Bavili jsme se se starostou, že by se snažil prosadit, aby tam nejezdila auta,“ potvrdil místostarosta družstva a sklepmistr Ctirad Králík.

Starosta však tak optimistický není. „Obávám se, že to nebude úplně reálné. Pokud vám někdo postaví silnici, asi nebudeme moci mluvit do toho, jak bude cesta užívaná. Takže až bude opravená, můžeme jednat o tom, jak tam třeba pohyb omezit,“ dodal k pětimiliono­vé akci.