Na výšlap krajem vína a meruněk vyrazí hodinu po poledni. Sraz je ve Vinném sklepě u Crháků. „Vydáme se do lokality Nadzahrady, kde se rozprostírá převážná část vinic Šlechtitelské stanice vinařské i Vinařský penzion André s nově vytvořenou naučnou stezkou a Karberovou vyhlídkou," uvedla za organizátory akce Karolína Bártová.

Cesta bude pokračovat dále relaxační zahradou a kolem Kapličky svatého Urbana, odkud se účastníci dostanou až na rozhlednu Slunečná. Zájemci si tam také mohou na posilnění opéct špekáčky. „Odtud nás naše kroky povedou dále lesoparkem až do Vinných sklepů Františka Lotrinského, kde k příjemnému prožití odpoledne přispěje horké svařené víno i teplé občerstvení," lákala Bártová.

To však nebude jediná odměna, která bude na účastníky Podzimní šlapky v cíli čekat. Do velkopavlovické sokolovny zavítá staropražská kapela známá jako Patrola Šlapeto. Právě skupina láká Hustopečanku Kateřinu Strohovou. „Párkrát jsme už Šlapku absolvovali, letos nás láká i koncert," nechala se slyšet žena.

Patrola ŠlapetoLetošní velkopavlovickou Podzimní šlapku zakončí koncert skupiny Patrola Šlapeto. Začátek bude v 16.00 hodin v sokolovně. Vstupné je 60 korun.
Kapelu založili v roce 2001 Radan Dolejš a Karel Honza. Jejich repertoár tvoří nejslavnější staropražské a hospodské písně minulého století či klenoty z tvorby Karla Hašlera. Na svém kontě mají již osm desek. Vystupují rovněž v divadle Semafor.