A srovnat mohou i další lidé. Ve Velkých Bílovicích se uskuteční festival zaměřený právě na přírodní vína. Konat se bude od pátku do neděle.

Osičkův otec Jaroslav vyrábí vína přírodní cestou už od osmdesátých let, Robert se k němu postupně přidal. „Doma jsem k nim přičichl a zaujala mě. Dnes mi chutnají více, ale musím si udržovat přehled i o ostatních," uvádí devětatřiceti­letý muž.

Jak přiznává, i oni musí hrozny na vinicích ošetřovat postřikem. Nikoliv však chemickým, ale bio. A najde i další rozdíly. „Déle nám trvá výroba vína. Někdo už má na Vánoce nový ročník nalahvovaný. My dáváme vína do lahví až po roce, pinoty a jim podobné po dvou či třech letech," zmiňuje Osička.

Na festivalu mohou zájemci navštívit deset sklepů a ochutnat tam vína od dvanácti vinařů. Jeden bude i v Čejkovicích na Hodonínsku. „Kromě Autentistů jako Milan Nestarec či Bogdan Trojak jsem přizval i několik mladých nadšenců, které baví pracovat s hroznem a zajímají se o výrobu přírodních vín," uvádí spoluorganizátor akce. Cílem je, aby si lidé udělali obrázek, že se vína dají dělat i jinak. „Zájem projevuje čím dál více mladých," dodává Osička.

V pátek sklepy otevřou od čtyř hodin odpoledne, o víkendu už dopoledne.