Důvod? Jde podle něj pouze o slovo. „Neplyne z toho žádná výhoda. Je to jen status daný historií. Drnholec byl významný, stal se městečkem už někdy ve čtrnáctém století. Nenahlížím na to ale ani jako na nějakou prestiž, na nic si nehrajeme," pokračoval starosta.

Městys má bohatou minulost. Před druhou světovou válkou v něm převládalo německé obyvatelstvo. Po jejich odsunu dorazily stovky přistěhovalců. V Drnholci nyní žije přibližně 1750 lidí a ve srovnání s jinými obcemi se rozrůstá. Vděčí za to vhodné poloze v blízkosti Mikulova či Nových Mlýnů. „Lidí u nás stále přibývá. Někteří se sem stěhují, rozrůstají se nám ale i rodiny starousedlíků," podotkl Ivičič.

V místě zvaném Pod Sýpkou proto vznikly nové parcely pro výstavbu rodinných domů. Zájem? Značný. Z osmadvaceti parcel zůstala k dispozici jediná. „Vždycky se nových lidí ptám, co je vede k tomu, že chtějí bydlet v Drnholci. Pochází z celé republiky, někteří i ze zahraničí a skoro všichni odpovídají stejně: že milují jižní Moravu. Hlavně Pálavu a Mikulov," zmínil starosta.

I proto chce s kolegy z vedení radnice pracovat na vybudování nových parcel. Pokud k tomu dojde, stane se tak do několika let.

O Drnholci
Úvodní písemná zmínka o obci pochází z roku 1249, německý název byl Dürnholz.
Od desátého října 2006 má navrácen status městys.
Mezi nejvýznamnější památky patří kostel nejsvětější trojice, morový sloup či fara.